Články


Monkey Business a Richard Müller na koncertě "6 bělochů s černoškou"

2011-12-28 Přečteno: 556x

“6 bělochů s černoškou” je název Vánočního koncertu Monkey Business a narážka na nedávný incident, kdy se pravicovým extremistům nelíbilo, že černá zpěvačka Tony Graves vešla do stejné hospody jako oni. Monkey Business si pozvali hosty nejvyšší ligy: Richarda Müllera a Michaela Kocába. Koncert se koná 15. prosince ve Velké Lucerně.

Přizvaný Richard Müller právě vydal album Eště, plné zamyšlených, pomalých skladeb s texty, které se nestydí přinést do popu trochu filozofična. Aranžérsky pestré a báječně odzpívané písničky aspirují na titul jedné z nejlepších desek roku 2011, pokud jde o českou a slovenskou scénu.

Michael Kocáb je zase dávným vzorem a inspirací šéfa Monkey Business Romana Holého. Na závěr přijde ještě jeden host, ten však zůstane jako obvykle tajný.

Monkey Business patří od svého založení v roce 2000 k české hudební špičce. Dostali několik cen Anděl, jejich frontman Matěj Ruppert se stal několikrát zpěvákem roku. Jejich posledním albem je Twilight of Jesters z roku 2009.

Koncert začne o půl deváté večer a pro fanoušky je připravena i afterparty v kavárně Lucerna, kde budou do brzkých ranních hodin hrát DJ's Maceo a Cashmeer. Lístky jsou k dostání v předprodejní síti Ticketpro.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články